Hakkımızda

 

Özerband, global pazarda önemli bir yerdedir. Yükleme işini en kolay ve aktif hale getiren Özerband her geçen gün gelişmekte ve teknolojiden sonuna kadar yararlanmaktadır. Üretimle başlayan aşkımız; üretilen her ürünün, daha kolay ve daha seri yüklenmesi için her geçen gün büyümektedir. Sizlerden aldığımız gücü sizin için kullanmayı amaç edindiğimiz anlayışımız, Özerband’ın kalitesine de yansımıştır.

ÖZERBAND- Özer Konveyör Band Sanayii ve Ticaret A.Ş

Özerler Holding’in lokomotif şirketi Özer Konveyör Band Sanayii ve Ticaret A.Ş. 1976 yılında kuruldu ve 1977 yılında üretime başladı. ÖZERBAND 74.433 m2 açık, 16.607 m2 kapalı alan üzerinde kurulmuş 454.836 m2/yıl çelik ve tekstil karkaslı konveyör band üretimi ile TÜRKİYE’nin EN BÜYÜK; çelik karkaslı band üretiminde TÜRKİYE’nin TEK, tekstil karkaslı band üretiminde 2500mm genişlik ile TÜRKİYE’nin EN GENİŞ  bandını üreten firmasıdır.

Üretime geçmesiyle birlikte ortaya koyduğu kalite ve müşterilerine sunduğu hizmetlerde kısa sürede ilk sıraya yerleşen Özerband, 1982 yılında Türkiye’de ilk çelik örgülü bant üretimini gerçekleştirmiştir. Yine aynı yıl, Türkiye’nin ilk konveyör bat ihracatını Pakistan’a yapmış, bunu Irak, İran, Libya, Romanya, Ürdün, Almanya, İtalya, Hollanda, Sırbistan, Avusturya İsveç, Rusya, İngiltere, İrlanda ve Amerika takip etmiştir. Pazar genişleme çalışmaları neticesinde Slovenya, Tunus, Peru, Gana, Venezuella da ihraç edilen ülkeler arasına katılmıştır.

İleri teknoloji gerektiren konveyör bant üretiminde sektörün lideri ÖzerBand, Türkiye’nin en modern makine ve teçhizatına sahiptir. 7 vulkanizasyon presi, 1 rotocure, 4 kalender, 10 hamur makinesi, 4 bambury, bodinöz, giyotin ve laboratuar cihazları mükemmel otomasyon sistemiyle ve yüksek verimle kalite için çalışır.

ÖzerBand’ın bugünkü gücü ve sektörel liderliğinin kaynağı olan tekstil dokulu bant üretimi 1977, çelik dokulu bant üretimi ise 1982 yılında başladı. 1999 yılı ürün tipleri arasında; karkasına göre 4, kaplamasına göre 4 ve tırmanma açısına göre 6 çeşit konveyör bant vardır. Teknolojik yenileme ve genişleme yatırımlarıyla üretim kapasitesini sürekli artırarak, ülkemizin bütün konveyör bant gereksiniminin iki katı üretim yapmaktadır.

 

Tekstil dokulu ve çelik dokulu konveyör bant üretmektedir. Türkiye’nin konveyör bant ihtiyacını karşılamakla kalmayıp dünyaya satmaktadır.

Konveyör bant yığma malzemelerin bir yerden bir yere nakledilmesinde kullanılır. Konveyör bantlar 2 ana kısımdan oluşur; karkas yapı kaplama kauçuğu: Karkas yapı yükü taşıyan kısımdır, kaplama kauçuğu ise karkası koruyan ve dış çevrenin etkilerine maruz kalan kısımdır. Ekonomik ve verimlidir. Konveyör bant sayesinde insan faktörü minimize edilerek, hızlı ve güvenli bir biçimde ıslak-kuru her türlü malzeme nakline olanak sağlanır.

Konveyör bantlar malzemeyi hareket için gerekli çekme kuvvetine, malzemenin mekanik ve korozif aşındırma etkilerine, neme, sıcağa ve soğuğa dayanıklı olmalıdır. Yükleme noktalarına darbe etkisine, dönüşlerde ise bükülmeye maruz kalırlar.

Düşük özgül ağırlık, yüksek dayanım, az uzama, tamburlara sarılma ve oluklaşmadan dolayı oluşan etkilere dayanım, bükülme değişimlerinin neden olduğu alternatif gerilmelere dayanım, malzemenin aşındırıcı etkilerine dayanıklılık ve uzun ömürlü olmalıdır. 

 

KALİTE POLİTİKAMIZ :

– “KALİTE”yi vazgeçilmez bir esas alarak, faaliyet gösterdiğimiz Konveyör Bant üretiminde yurt içi ve yurt dışı şirketler arasında lider olmayı hedeflemek, 
– “KALİTE düzeyini arttırıcı katkıları teşvik etmek ve bulunduğu “KALİTE” düzeyi ile yetinmeyen bir hizmet anlayışı yaratmak,

– Ürün kalitesini ve Kalite Yönetim Sistemi’nin etkinliğini sürekli iyileştirmek ve bu amaçla kaynaklarımızı en etkin şekilde kullanmak.

– Personel temini konusunda seçici olmak ve Şirketimizin iş kapasitesinin gerektireceği sayıda ve görev yapacakları pozisyonlara uygun nitelikte eğitim almış elemanları istihdam etmek,

– Personelimizi Şirketimizin faaliyet alanlarında yetkin bilgi, beceri ve deneyim sahibi olmalarını sağlayacak düzeyde eğitmek ve onlara ekip çalışmasını benimsetmek,

Personelimizi Şirketimizin faaliyet alanlarında yetkin bilgi, beceri ve deneyim sahibi olmalarını sağlayacak düzeyde eğitmek ve onlara ekip çalışmasını benimsetmek,

– İç ve dış müşteriler tarafından, talep edilen hizmetlerin ihtiyaçlarına göre belirlenmiş kalite, şartlar ve kriterlere uygun ürünler üretmek, satın alınacak tedarikçilerin kalite düzeylerini sürekli değerlendirerek kalite düzeyleri yüksek tedarikçilerle çalışmayı ilke edinmek,

– Konveyör Bant üretimi sırasında çevresel etkileri önemseyerek dikkate almak ve sonraki nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmaya katkıda bulunmak.

Genel Müdür